Święto plonów w Jejkowicach

Dożynki to czas radości i podziękowania. To uroczystość o wieloletniej tradycji oraz symbol szacunku do ciężkiej pracy rolnika. W niedzielę 27.08.2023 w Jejkowicach odbyło się tradycyjne święto plonów.  Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej i Św. Piusa X w Jejkowicach. Następnie korowód przejechał ulicą Główną, Dworcową, Poprzeczną, Szkolną  na plac przy Urzędzie Gminy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Jejkowic Marek Bąk, przyjmując z rąk starostów Dożynek – Michaliny i Michała Mazurek chleb – owoc ziemi i pracy ludzkich rąk. W uroczystości udział wzięli Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, parlamentarzyści, samorządowcy, sołtysi i licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy.

Tradycyjnie  nie zabrakło pięknie przystrojonych stoisk z przeróżnymi smakołykami  i własnymi wyrobami  kół gospodyń wiejskich a dla najmłodszych przygotowano bardzo wiele atrakcji takie jak: dmuchańce, animacje oraz waty cukrowe i popcorn. Czas biesiadnikom Dożynek umilali: Damian Holecki i Oskar Cyms zwycięzca w konkursie na Przebój Lata Radia Zet a wieczorem zorganizowana została zabawa taneczna z DJ-em.