WSS Nr 3 w Rybniku z nową pracownią elektrofizjologii i ablacji

Wczoraj 22.08.2023 w WSS nr 3 w Rybniku miała miejsce uroczystość otwarcia nowej pracowni elektrofizjologii i ablacji. To z pewnością duży krok w rozwoju oddziału kardiologii. Pracownia powstała dzięki środkom w wysokości 400 tyś zł z marszałkowskiego projektu budżetu obywatelskiego. Pacjenci naszego miasta i powiatu będą mogli korzystać z leczenia arytmii a także z większych możliwości diagnostycznych i terapeutycznych Oddziału Kardiologii z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego WSS Nr 3. W uroczystości na zaproszenie Dyrektora Jarosława Madowicza uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których był między innymi Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Grzegorz Wolnik oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Mamy nadzieję, że rozwój oddziału kardiologicznego w naszym szpitalu przyczyni się do poprawy opieki nad pacjentami wymagającymi interwencji kardiologicznej oraz będzie pozytywną zapowiedzią rozwoju innych oddziałów w naszej lecznicy.