Kolejny historyczny dzień z udziałem Jubilatki Lidii Grychtołówny

Na zaproszenie Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca, w dniu dzisiejszym 19.07.2023, po koncercie z okazji 95 – urodzin, Starostwo Powiatowe w Rybniku odwiedziła Szanowna Jubilatka Lidia Grychtołówna, prezentując mini koncert na fortepianie plenerowym na dziedzińcu Starostwa. Wśród słuchaczy był Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, Prezes Stowarzyszenia Braci Szafranków Norbert Prudel, Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz pracownicy Starostwa i zaproszeni goście. Był to niewątpliwie koncert historyczny, ponieważ światowej klasy pianistka pochodząca z Rybnika zagrała na fortepianie plenerowym, który służy do grania różnego rodzaju pianistom amatorom czy też profesjonalistom przechodzącym przez plac Starostwa. Jest nam niezwykle miło, że Solenizantka przyjęła zaproszenie i zechciała dla tak małej widowni zagrać. Po minikoncercie była okazja do wypicia wspólnej kawy i poczęstowania się śląskim kołoczem.

Jeszcze raz naszej wspaniałej Solenizantce Profesor Lidii Grychtołównej serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne koncerty do naszego miasta i powiatu. Czekamy na koncert z okazji 100-urodzin Maestry.

Do zobaczenia!