JUBILEUSZ 95-LECIA WYBITNEJ PIANISTKI LIDII GRYCHTOŁÓWNY

W dniu wczorajszym we wtorek, 18.07.2023 miał miejsce szczególny Jubileusz 95 lecia Lidii Grychtołówny – najstarszej koncertującej pianistki w Europie, wywodzącej się z Rybnika. Uroczystość miała miejsce w Świerklańcu Jubilatka uczciła swoje urodziny recitalem, na fortepianie. Podczas koncertu zaproszeni goście mieli okazję usłyszeć między innymi utwory Franza Schuberta czy Roberta Schumanna w wykonaniu artyski. W tej pięknej i niecodziennej ceremonii brał udział Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera i Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który złożył solenizantce najserdeczniejsze życzenia. Przypomnijmy, że światowej sławy pianistka urodziła się 18..07.1928 w Rybniku, gdzie w szkole muzycznej u Karola Szafranka rozpoczęła wielką karierę pianistki, a potem już po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach występowała na wszystkich największych salach koncertowych świata. Pani Profesor życzymy z całego serca aby jubileuszowy koncert z okazji Jej 100 – urodzin odbył się również w Rybniku. Do zobaczenia za 5 lat!