13 Rybnicki Półmaraton Księżycowy za nami

W piękny sobotni wieczór 24.06.2023 prawie 1200 biegaczy miało okazję zmierzyć się na dystansie 21km ulicami Rybnika. Zawodnicy wystartowali ze startu, który był przed kąpieliskiem Ruda. Wśród gości zaproszonych do udziału w oficjalnym rozpoczęciu maratonu poprzez strzał z pistoletu był Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, poseł Marek Krząkała, Dyrektor MOSiR Rafał Tymusz oraz Zastępca Dyrektora MOSiR Arkadiusz Skowron. Byli też radni Miasta Rybnika Łukasz Kłosek i Marek Florczyk. Bieg przebiegał bez zakłóceń przy świetnej pogodzie, a na mecie pierwszy zameldował się Ukrainiec Bogdan Semenowycz z czasem 1godz 06 minut i 2 sekundy, drugi był Serhiy Shevchenko z Ukrainy z czasem 1 godz 07 minut i 3 sekundy, a trzeci na mecie był Marcin Cieplak z czasem 1godz 13 min  i 3 sekund.

Wśród kobiet najlepsze były Ukrainki: pierwsza Nataliya Lehonkova z czasem 1godz 15 min i 52sek, druga Nataliia Semenovych z czasem 1godz 16min i 21sek, natomiast trzecia była Alina Boshchuk z czasem 1 godz 18min i 2sekundy. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników. Nagrodzonych zostało również trzech najlepszych biegaczy z Powiatu Rybnickiego. Wśród których najlepszy był Mateusz Wolnik z Lysek z czasem 1godz 14min 37sek, drugi był Sebastian Marcol z Gaszowic z czasem 1godz 16min 56sek natomiast trzeci był Marek Knesz z Jejkowic z czasem 1godz 21min 19sekund, natomiast wśród kobiet najlepsza była Michalina Janowska z Jejkowic z czasem 1godz 34 min i 48sekund, druga była Katarzyna Masłowska z Lysek z czasem 1godz 49min i 00 sekund, natomiast trzecia byłą Julia Sulkowska z Książenic z czasem 1godz 49min 34sek.

Wszystkim najlepszym przedstawicielom naszego powiatu serdecznie gratulujemy, a osobiście pogratulował im zwycięstwa Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który w towarzystwie Wiceprezydenta Miasta Rybnika Piotra Masłowskiego, dyrektora MOSiR w Rybniku Rafała Tymusza wręczał medale i nagrody.

Mamy nadzieję, że kolejny 14 już Rybnicki Półmaraton Księżycowy zgromadzi na starcie taką ilość uczestników i padną kolejne rekordy czasów na mecie. Do zobaczenia za rok.

Skip to content