Gmina Gaszowice świętuje

W minioną sobotę, 05.06.2023 w Gaszowicach miały miejsce obchody 50-lecia Gminy Gaszowice oraz jubileusz 800-lecia istnienia Gaszowic. Początkowo uroczystość miała miejsce w Kościele Opatrzności Bożej w Gaszowicach, gdzie odbyła się msza. Następnie w hali OkiS miała miejsce zamknięta ceremonia podczas której mieszkańcom gminy zostały wręczone m.in. Złote Odznaki za zasługi dla Województwa Śląskiego. Odsłonięto również tablicę upamiętniającą ofiary I i II Powstań Śląskich, II  Wojny Światowej i czasów PRL -u. W uroczystości wziął udział Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec. Pod koniec został zorganizowany wielki piknik, na którym główną atrakcją była wizyta żołnierzy z 6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach.