OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „NIE MA PRZYSZŁOŚCI BEZ SAMORZĄDNOŚCI. PERSPEKTYWY, WYZWANIA I ROLA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO”

W dniu 29.05.2023 w Arenie Gliwice odbyła się konferencja pod hasłem „Nie ma przyszłości bez samorządności. Perspektywy, wyzwania i rola samorządu terytorialnego”. To wydarzenie to część cyklu debat przeznaczonych aktualnej sytuacji samorządu terytorialnego, wyzwań ale także i obaw. Poruszana była kwestia naprawy samorządów w czasach, gdy władza kieruje się ku polityce centralnej, pomijając samorządy. Coraz większe koszty przerzucane są na samorządy. Robione jest to po to, aby nie wspierać samorządów, a pokazać ich nieudolność, która może spowodować ich wymazanie. Trwa więc walka o przyszłość i sens istnienia samorządów.

W konferencji uczestniczył  Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec.