Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

25 kwietnia br. w parku przy ul. Chrobrego odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Rybniku wraz z Rybnickim Sztabem Ratownictwa oraz Ochotniczą Strażą Pożarną Rybnik – Niewiadom. Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane są dla uczniów szkół średnich. Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

W tegorocznych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK udział wzięło 5 drużyn:

1. Zespół Szkół nr 5 i. Józefa Rymera w Rybniku

2. Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku

3. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku

4. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku

5. Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach

Uczniowie  musieli udzielić pierwszej pomocy ofiarom przeróżnych zdarzeń losowych na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw scenek a także dodatkowo zmierzyć się zadaniem sprawnościowym, które polegało na przejściu toru przeszkód z rannym na noszach. Poza scenkami pozoracyjnymi, uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym.

Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, II miejsce zajął  Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku a na III miejscu uplasował się  Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

Drużyna Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach będzie reprezentować Rybnik na Mistrzostwach Okręgowych, które odbędą się 20 maja br. na terenie Zabrza.

Nagrody i upominki dla drużyn zostały zakupione przez Polski Czerwony Krzyż oraz przekazane przez Starostwo Powiatowe w Rybniku i Urząd Miasta Rybnika.

Skip to content