Jubileusz 100 lat I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku

W dniu Edukacji Narodowej świętowaliśmy 100 – lecie najstarszej szkoły w Rybniku. Stulecie Jubileuszu rozpoczęło się w Bazylice św. Antoniego, gdzie uroczystą mszę świętą koncelebrowali arcybiskup Damian Zimoń, absolwent, biskup Grzegorz Olszowski były katecheta w Powstańcach oraz liczni absolwenci szkoły. Homilię wygłosił ksiądz profesor dr hab. Antoni Reginek również absolwent szkoły, który nawiązał do historii przybliżając dzieje szkoły po odzyskaniu niepodległości do czasów dzisiejszych. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy uczestnicy wraz za orkiestrą miejską „Rybnik” przemaszerowali przez miasto do Teatru Ziemi Rybnickiej. W Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyła się uroczysta akademia, którą prowadził prezenter telewizyjny Adam Giza  absolwent Powstańców . Zaproszeni goście zostali przywitani przez Grzegorza Wolnika przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego, Tadeusza Chruszcza dyrektora I LO oraz Piotra Kuczerę Prezydenta Rybnika. Wiele ciepłych słów zostało powiedzianych o nauczycielach, absolwentach i aktualnych uczniach szkoły. Powiat Rybnicki i Gminę Jejkowice wśród wielu zaproszonych gości  reprezentowali Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego i Marek Bąk Wójt Gminy Jejkowice absolwenci I LO. Całą uroczystość uświetnił chór Bel Canto pod batutą Lidi Blazel – Marszolik. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności absolwentom i uczniom szkoły gratulujemy, życząc samych sukcesów pedagogicznych i osobistych na kolejne 100 lat oraz tego żeby szkoła taka jak ta przedziwnej urody kształciła pokolenia ludzi dobrych i uczciwych.

Foto: Dziennik Zachodni