Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Czerwionce-Leszczynach

„Jubileusz Szkoły świętowano 9.06.2022 r. i była to wspaniała okazja do wspomnień, które – choć minione – zawsze pozostają w pamięci. Porządkujemy je – zawsze chcemy pamiętać to, co dobre, a zapomnieć to, co złe – podkreślił Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Bogusław Żelazny, rozpoczynając uroczystość. – Jubileusz 60-lecia to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Jest okazją do wzruszeń, refleksji nad mijającym czasem. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że to co najpiękniejsze dopiero przed nami. Dzisiejsza szkoła składa się z dwóch budynków, w których na dzień dzisiejszy jest 25 oddziałów, liczy 611 uczniów, 55 nauczycieli, 21 pracowników administracji i obsługi. Przez wszystkie lata swojego istnienia nie bala się zmian, pomagała zrozumieć otaczającą rzeczywistość, stała na straży wartości, uczyła patriotyzmu. Zawsze najważniejszy był, jest i będzie dla nas
uczeń, jego rozwój intelektualny i bezpieczeństwo. Dbamy o kadrę pedagogiczną, aby uczniowie byli otoczeni byli właściwą opieką. Od zawsze mogliśmy pochwalić się sukcesami naukowymi i sportowymi” – mówił dyrektor.

Życzenia społeczności szkolnej złożyli Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz zaproszeni goście.

Obchody jubileuszu szkoły uświetniły występy uczniów i absolwentów  oraz zespołu „Małe Światło” pod kierunkiem Krystyny Zaskórskiej i Doroty Jezior. Historię placówki w programie artystycznym przedstawili uczniowie.

Podczas jubileuszu Przedstawicielka Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach Agnieszka Budzyńska przekazała na ręce przedstawicieli Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 3 Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Wolontariuszom” przyznawany przez Narodowy Instytut Wolności:

„Na terenie województwa śląskiego certyfikat ten posiada jedynie 6 szkół, w tym jesteście jedyną w powiecie rybnickim, której go przyznano. Wasza Szkoła od wielu lat aktywnie uczestnicy w działaniach wolontariatu, który jest tu prowadzony niezwykle aktywnie, z sercem i bardzo dużym zaangażowaniem” – podkreśliła A. Budzyńska.

Dyrektorowi Szkoły Bogusławowi Żelaznemu, gronu pedagogicznemu oraz wszystkim uczniom i absolwentom składamy gratulacje i życzymy dalszego rozwoju i sukcesów dla dobra społeczności lokalnej.

Skip to content