Punkt Szczepień Powszechnych w Powiecie Rybnickim

Od 28.04.2021 w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym w Czerwionce – Leszczynach zacznie funkcjonować Punkt Szczepień Powszechnych dla mieszkańców Powiatu Rybnickiego oraz wszystkich zainteresowanych. Punkt będzie funkcjonował w wyznaczonych dniach od 8:00 do 20:00 i będzie mógł szczepić minimum 500 osób dziennie. Od strony medycznej punkt będzie obsługiwany przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Familia” z Czerwionki – Leszczyn nadzorowany przez doktora Roberta Salamona. W proces organizacji szczepień będzie bezpośrednio zaangażowanych 50 pracowników, natomiast sprawność będzie uzależniona od stałych dostaw szczepionek. Starosta Rybnicki Damian Mrowiec i gospodarz punktu  Burmistrz Czerwionki – Leszczyn Wiesław Janiszewski zadeklarowali stałą pomoc w kwestiach organizacyjnych związanych z uruchomieniem  i funkcjonowaniem punktu.

Ważne informacje dla pacjentów:

W momencie uruchomienia rejestracji na szczepienia dla danego rocznika, można to zrobić poprzez:

 • Całodobową i bezpłatną infolinię – 989
  Można to zrobić samemu lub może to zrobić ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale w przypadku podania go, otrzyma się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.
  Podczas rejestracji wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podany został numer telefonu – otrzymuje się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. 
 • e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania danej osoby. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiedni dla osoby rejestrującej się albo będziesz chciała ona zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzysta się z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną datę i lokalizację.
 • lub bezpośrednio w Punkcie Szczepień Powszechnych w Czerwionce-Leszczynach pod nr telefonu 506 588 530.

  Zaraz po dokonaniu rezerwacji, rejestrujący się otrzyma powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Skip to content