Jak zarządzać firmą w czasie kryzysu COVID-19?

Pandemia koronawirusa istotnie zmieniła świat. Oprócz wzmożonej troski o zdrowie, pojawiają się również problemy gospodarcze. Dzisiaj wiele firm musi zmienić strategię działania, aby przezwyciężyć ten najtrudniejszy okres. Zaistniała sytuacja może stać się jednak szansą dla przedsiębiorców. Masz firmę, znasz przedsiębiorców? Przeczytaj ten artykuł lub poleć go komuś! 
Mikropożyczki dla przedsiębiorców na utrzymanie płynności w czasie epidemii Zespół Mikropożyczek Fundacji Wspomagania Wsi zaprasza przedsiębiorców z woj. kujawsko-pomorskiego do korzystania z mikropożyczek udzielanych w celu umożliwienia przedsiębiorstwu utrzymania bieżącej płynności finansowej, jeśli tymczasowo straciło ją z powodu epidemii COVID-19.
•    Pożyczka do 100 tys. zł (możliwe max. 2 pożyczki dla jednego przedsiębiorstwa)
•    Oprocentowanie 0%
•    Do 6 m-cy karencji
•    Okres spłaty do 72 m-cy
Wejdź na stronę i dowiedz się więcej!
Poznaj program ABC Przedsiębiorczości Fundacja Wspomagania Wsi i Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej organizuje dla mieszkańców wsi i małych miast szkolenia z przedsiębiorczości. Omawiamy procedury związane z uruchomieniem działalności gospodarczej oraz sposoby analizy własnych zasobów finansowych. Ćwiczymy też opracowywanie biznesplanu działalności gospodarczej. Uczestnicy mają także okazję do skonsultowania z ekspertami swoich, opisanych w biznesplanach, pomysłów na firmę. 
Obecnie ze względu na gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 do odwołania zawiesiliśmy realizację szkoleń w ramach programu ABC Przedsiębiorczości V. O wznowieniu warsztatów dowiecie się od trenerów w Waszej okolicy. Lista trenerów i więcej o programie ABC Przedsiębiorczości V na naszej stronie. Zapraszamy!
Koło Chłopów Wiejskich – męska inicjatywa z Różańska  – Nasze Koło zrzeszające dziś kilkudziesięciu członków powstało z autentycznej pasji oraz potrzeby działania na rzecz naszej małej ojczyzny a także w celu prowadzenia działań lokalnych, które wykraczały poza kompetencje Rady Sołeckiej, czy innych tradycyjnych organizacji wiejskich, takich jak np. Ochotnicza Straż Pożarna – mówi Maciej Patynowski z Koła Chłopów Wiejskich.
W Polsce jest jeszcze tylko jedna taka organizacja. Czym zajmuje się Koło Chłopów Wiejskich i dlaczego działają w takiej formie? Zapraszamy do lektury wywiadu!
Chłopi w II Rzeczpospolitej. Rzeczpospolita nie dla chłopów  Prof. Adam Leszczyński  w rozmowie z Justyną Duriasz-Bułhak z Fundacji Wspomagania Wsi opowiada o problemach, z którymi zmagali się chłopi w II Rzeczpospolitej. Wieś w dwudziestoleciu międzywojennym cierpiała z powodu przeludnienia. Włościanie spotykali się również z wrogim wobec nich aparatem administracyjnym. Sytuacja rodziła opór chłopów, który spotykał się z brutalnymi represjami ze strony władz. Jego kulminacją był Wielki Strajk, który w 1937 roku zorganizowało Stronnictwo Ludowe.  Obejrzyj wykład! Zapraszamy też to słuchania naszych podcastów: Kanał Historia Kanał Nauka
Skip to content