Dwór w Łukowie Śląskim odwiedzili zacni goście

W miniony piątek 15.07.2022 na zaproszenie Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca do Dworu w Łukowie Śląskim zawitali Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera w towarzystwie europosła Łukasza Kohuta oraz jednego z najwybitniejszych aktorów polskich Olgierda Łukaszewicza znanego z setek ról na deskach wielu teatrów polskich i zagranicznych oraz ekranów kinowych. W ciągu swojej 50-cio letniej kariery wystąpił w ponad 100 filmach, między innymi w takich jak: „Sól ziemi czarnej”, „Perła w koronie” – K. Kutza, „Brzezina” i „|Wesele” – A. Wajdy, „Dzieje grzechu”- W. Borowczyka,  „Noce i dnie”, „Lalka”,  „Królowa Bona”, „Gorączka”, „Dolina Issy”, „Przesłuchanie”, „CK Dezerterzy”, „Uwikłanie” i „Wiedźmin”.

W czasie spotkanie w Dworze była okazja do obejrzenia pomieszczeń  i pięknej okolicy oraz zwiedzenia „Galerii w Dworze”. Goście byli zachwyceni atmosferą tego miejsca, ciszą i spokojem oraz możliwością oderwania się od codzienności w obcowaniu ze sztuką taką jaką jest malarstwo. Zaproszeni goście mieli również okazję przy dobrej kawie i poczęstunku porozmawiać o wielu sprawach dotyczących każdego z nas, a związanych bezpośrednio z życiem bieżącym i problemami otaczającego nas świata w aspekcie politycznym, ekonomicznym i szeroko rozumianym wpływem sztuki przez duże „S” , która jest niezbędna w naszym życiu, jest dopełnieniem i odskocznią od otaczających nas problemów egzystencjonalnych z którymi ludzie coraz mniej sobie radzą . Dlatego też serdecznie zapraszamy do Dworu w Łukowie na chwilę wytchnienia i relaksu w otoczeniu pięknej przyrody.