Wystawa „Moje inspiracje” w Galerii w Starostwie

W czwartek 18 czerwca w Galerii w Starostwie otwarto wystawę mieszkanki Świerklan, Beaty Piksa zatytułowaną „Moje inspiracje". W uroczystym wernisażu udział wzięło wielu znamienitych gości, w tym Wicestarosta Marek Profaska, Przewodniczący rady Powiatu Jan Tokarz oraz wójtowie gminy Świerklany. Na wystawie można oglądać prace artystki wykonane techniką olejną przedstawiające martwą naturę i pejzaże. Artystka od zawsze marzyła żeby malować, ale dopiero niedawno podjęła to wyzwanie. Należy do Grupy Twórczej ART-JAN a także udziela się w Stowarzyszeniu na Rzecz Kultury i Edukacji JAN w Jankowicach. W części artystycznej wystąpiły wokalistki koła muzycznego Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Gimnazjum w Świerklanach –  artyna Syrek i Zofia Iwańska.

Wystawę można zwiedzać do września.

• Wystawa "Moje inspiracje" w Galerii w Starostwie_1
  • Hits: 468