Nowy ambulans w WSS Nr 3 w Rybniku

aWojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku 17.12.2019 r. zaprezentował nową karetkę zakupioną dzięki środkom pozyskanym z Powiatu Rybnickiego i Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny. Powiat Rybnicki przeznaczył na zakup 70.000 złotych podobnie jak Gmina Czerwionka-Leszczyny. Nowy Fiat to ambulans typu T przeznaczony dla pacjentów przewożonych na dializy a także tych którzy korzystają z wózka inwalidzkiego.

Ambulans jest wyposażony w najnowocześniejsze nosze amerykańskiej firmy Stryker, instalację tlenową oraz zestaw do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W prezentacji nowego ambulansu uczestniczyli między innymi dyrektor WSS Nr 3 Bożena Mocha Dziechciarz, Burmistrz Czerwionki – Leszczyn Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki Czerwionki – Leszczyn Grzegorz Wolnik oraz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego Grzegorz Potysz.
Mamy nadzieję, że zakupiony ambulans przejedzie co najmniej milion kilometrów bez poważnych awarii i długo będzie służył naszym pacjentom.

Subregion Zachodni

logo subregion