Zadania Referatu Komunikacji - wejście i skrzynka podawcza od strony parku
(dotychczasowe wejście dla osób niepełnosprawnych).

Informujemy, że w dniach 2, 9, 16, 23 oraz 30 lipca 2020 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku
przyjmuje klientów od 7.30 do 15.30

Nabór na projekty dotyczące nawadniania w gospodarstwach rolnych do 20 lipca 2020 roku

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w obszarze nawadniania w gospodarstwie.

O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”, może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha, prowadzący działalność zarobkową w ramach produkcji zwierzęcej lub roślinnej, o czym ma świadczyć wykazany przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł, odnotowany w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku. Konieczna jest także obecność w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Zakres kosztów kwalifikowalnych w obszarze nawadniania obejmuje koszty:

• wykonania ujęć wody na potrzeby nawadniania w gospodarstwie, w tym studni lub zbiorników;

• zakupu nowych maszyn i urządzeń, wykorzystywanych do nawadniania w gospodarstwie, w szczególności do poboru, mierzenia poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, a także nowych instalacji do rozprowadzania wody oraz instalacji nowych systemów nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem;

• budowy, zakupu lub instalacji elementów infrastruktury technicznej niezbędnych do nawadniania w gospodarstwie, w tym zakupu i instalacji urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych;

• zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania na potrzeby nawadniania w gospodarstwie;

• opłat za patenty lub licencje oraz

• ogólne (związane np. z opracowaniem dokumentacji technicznej).

Każda inwestycja w nawadnianie powinna już mieć lub ma mieć zainstalowany system pomiaru wody umożliwiający mierzenie zużycia wody w odniesieniu do wspieranej inwestycji.

Szczegółowe informacje, formularze oraz niezbędna dokumentacja dostępne są na stronie www.arimr.gov.pl

Dodatkowe informacje dostępne na infolinii 800 38 00 84

Centrum Wsparcia