Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

19 czerwca 2024r. w miejscu urzekającym i sprzyjającym wspólnemu spędzaniu czasu na łonie natury czyli w Dworku w Łukowie Śląskim odbył się Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego „Od Juniora do Seniora”. Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku. W uroczystości wziął udział Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który złożył podziękowania dla wszystkich rodzin zastępczych oraz prowadzącym rodzinny dom dziecka za ich trud i wysiłek wkładany w wychowanie dzieci. Uczestnicy pikniku spędzili miło czas w swobodnej i przyjemnej  atmosferze. Rodziny miały okazję się zintegrować i wymienić wzajemnie doświadczeniami. Nasi milusińscy w tym czasie mogli korzystać z różnego rodzaju atrakcji m.in. animacji dla dzieci. Powodzeniem  cieszyło się stoisko z popcornem, watą cukrową oraz granitą. Dodatkową atrakcją były bańki mydlane, które sprawiły dzieciom wiele radości. Dla wszystkich uczestników został zorganizowany poczęstunek. Zespół artystyczny mażoretek „Carmen” zaprezentował Gościom występ taneczny, który bardzo spodobał się widzom. Warto zaznaczyć, że podczas spotkania z rodzinami zastępczymi integrowali się również seniorzy z Klubu Seniora w Łukowie Śląskim. Wszystkim uczestnikom pikniku serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

Sporządziła:

Magdalena Krzyżyk