Anna  Gawłowska z Czerwionki – Leszczyn najstarszą mieszkanką Polski dziś skończyła 111 lat

W dniu dzisiejszym 06.06.2024 Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, złożyli życzenia w imieniu mieszkańców powiatu i wręczyli kwiaty i upominki najstarszej mieszkance Polski – wyjątkowej Jubilatce Annie Gawłowskiej, która obchodzi dziś 111 lat życia.

Życzenia i gratulacje złożył także Wacław Jan Kroczek z Gerontology Research Gro-up, międzynarodowej organizacji naukowej zajmującej się badaniami nad zdrową starością i długowiecznością.

Pani Anna jest rekordzistką długowieczności w Polsce, najstarszą osobą w kraju, której wiek został zweryfikowany i potwierdzony odpowiednimi dokumentami. To zarazem siedemnasta osoba w historii Polski i druga w województwie śląskim, która osiągnęła wiek 111 lat.

Solenizantka urodziła się 6 czerwca 1913 roku w Cieszynie. Miała czworo rodzeństwa – dwóch braci i dwie siostry. W 1947 roku Państwo Gawłowscy przeprowadzili się do Czerwionki gdzie mąż Pani Anny rozpoczął pracę. Z mężem Rudolfem wychowała syna i córkę. Doczekała się jednego wnuka oraz dwójki prawnucząt. Syn Jubilatki już nie żyje. Pani Anna mieszka w Czerwionce ze swoją córką – Urszulą, która na co dzień się opiekuję Jubilatką.

Mimo przeżytych lat w ciężkich czasach i warunkach Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem. Jest rozmowna i pogodna, doskonale pamięta różne wydarzenia ze swojego życia.

Dziękujemy Pani Annie za jej wyjątkowy wkład w nasze społeczeństwo, za wszelkie trudy i owoce minionych stu jedenastu lat, jeszcze raz gratulujemy tak pięknego Jubileuszu i życzymy dobrego zdrowia aby każdy następny dzień był pogodny, pełen radości i uśmiechu oraz samych szczęśliwych dni w otoczeniu najbliższej rodziny. Do zobaczenia za rok na 112 urodzinach!!!

Skip to content