Śnieżny Bieg Barbórkowy

Prezydent Piotr Kuczera, w niedzielę, 3 grudnia w samo południe, wystartował 19. edycję Biegu Barbórkowego. Była to impreza, która tradycyjnie już kończyła roczne zmagania w Biegowym Grand Prix Rybnika, na które składają się również: Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy i Kamień Extreme.
– Jestem bardzo szczęśliwa, że na kolejny nasz bieg zapisał się komplet uczestników, czyli 900 osób. To pokazuje, że biegacze z Rybnika i okolic lubią startować w naszych imprezach. Już teraz zapraszam wszystkich do spróbowania swoich sił w przyszłorocznej edycji biegowego grand prix. Nie wiem, czy w jakimś innym mieście jest taki cykl. Warto więc z tego skorzystać. Generalnie jestem zachwycona, że pomimo tak trudnych warunków, aż tylu biegaczy pojawiło się na mecie. Udowodnili, że są twardzielami – mówi Wiktoria Wistuba, zastępca kierownika Działu Organizacji Imprez, Rozwoju Sportu i Promocji rybnickiego MOSiR-u.
Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych kategorii. Oprócz open i wiekowych, wyróżnieni zostali także najlepsi rybniczanie, najstarsi uczestnicy biegu, a jedną z ważniejszych klasyfikacja była ta, przewidziana dla górników. Nagrody odebrały też osoby, które zameldowały się na mecie na miejscu 19.
Jak co roku partnerem biegu było także Starostwo Powiatowe w Rybniku, w związku z tym na podium znaleźli się także najszybsi mieszkańcy powiatu rybnickiego. Byli to Sebastian Marcol z Gaszowic i Michalina Janowska z Jejkowic.
Trasą 10 km najszybciej pokonał Mateusz Mrówka (33 min. 20 sec.), wśród pań zwyciężyła Agnieszka Gortel-Maciuk (38:24). Najlepszym rybniczaninem okazał się Marcin Ciepłak, a rybniczanką Joanna Griman. Oni także wygrali Biegowe Grand Prix Rybnika 2023. Ostatecznie w tegorocznym Biegu Barbórkowym, pomimo prawdziwie zimowej aury, sklasyfikowano 728 osób, w tym 355 rybniczan i 88 mieszkańców powiatu rybnickiego.

Najszybsi mieszkańcy powiatu rybnickiego
Kobiety:

  1. Michalina Janowska (43:40) Jejkowice
  2. Joanna Kasperzec (49:11) Jejkowice
  3. Katarzyna Masłowska (51:11) Lyski

Mężczyźni:

  1. Sebastian Marcol (35:32) Gaszowice
  2. Marek Knesz (39:04) Jejkowice
  3. Grzegorz Szymura (41:07) Leszczyny

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI BIEG BARBÓRKOWY 2023
https://time-sport.pl/results/wyniki-03-12-2023-19-bieg-barborkowy/

Skip to content