Uniwersytet Trzeciego Wieku na wycieczce po Powiecie Rybnickim

W miniony wtorek 06.06 Uniwersytet Trzeciego Wieku z Czerwionki-Leszczyn miał okazję zwiedzić powiat rybnicki oraz miejsca z obiektami zabytkowymi i sakralnymi. W planie wycieczki znajdowały się takie atrakcje jak Drewniany Kościół Bożego Ciała w Jankowicach, studzienka ze źródłem św. Walentego oraz grota z figurą Matki Bożej z Lourdes. Ponadto przy kawie i ciastku mieli możliwość posłuchania historii zameczku w Czernicy oraz pospacerować po pięknym parku. Emeryci zawitali również do Dworu w Łukowie Śląskim, gdzie Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska opowiedział historię powstania Dworu i zmian, które zostały dokonane w ostatnich latach a następnie podziwiali salę fortepianową, gdzie jedna z uczestniczek spotkania miała okazję zaprezentować swój talent na fortepianie światowej klasy, którym jest Steinway&Sons. Zwiedzili również salę gościnną oraz galerię. Po dniu pełnym atrakcji studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wspólnie biesiadowali przy grillu.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.