Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP Powiatu Rybnickiego

Ostatniej niedzieli 28.05.2023 na boisku w Łukowie Śląskim odbyły się tradycyjne już, Zawody Sportowo-Pożarnicze Gmin Powiatu Rybnickiego. Tego roku w rywalizacji wzięły udział gminy: Czerwionka-Leszczyny, Lyski, Gaszowice i Świerklany. Do walki o pierwsze miejsce stanęły drużyny zarówno męskie jak i żeńskie oraz przedstawiciele młodzieżowych drużyn pożarniczych, a zadania z jakimi przyszło im się zmagać to sztafeta oraz tzw. bojówka.

Najlepszymi we wszystkich kategoriach okazały się OSP z Gminy Lyski z jednostek z Bogunic i Zwonowic.

To te drużyny, będą reprezentowały powiat na zawodach wojewódzkich.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczył Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz komendant miejski PSP st. bryg. Wojciech Kruczek.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy za udział w zawodach a zwycięzcom życzymy powodzenia w starciu na poziomie wojewódzkim.