WEEKEND POD HASŁEM ZAWODÓW POŻARNICZYCH

W dniu 20.05.2023 na boisku w Łukowie Śląskim odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Gaszowice, natomiast na boisku w Jejkowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Lyski i Jejkowice.

W rywalizacji brały udział zarówno kobiety jak i mężczyźni, a także dziewczęta oraz chłopcy. Młodzież miała za zadanie pokonać tor przeszkód oraz nalać wodę (pompując hydronetkę) do pojemnika przez niewielki otwór celując do niego z odległości 2 m, a dorośli musieli zmierzyć się z dwiema częściami sztafety pożarniczej i ćwiczeniem bojowym.

Strażakom na zawodach kibicował Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który wręczył zwycięzcom dyplomy oraz puchary i złożył serdeczne gratulacje.

Gratulujemy wszystkim  zawodnikom oraz ich drużynom za ducha walki i zaangażowanie, czekamy na wyniki dalszych, powiatowych zmagań, które odbędą się już za tydzień, 28.05!

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.