75 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Świerklanach Górnych

W sobotę 20.05.2023 Koło Gospodyń Wiejskich w Świerklanach Górnych świętowało jubileusz 75 – lecia swojej działalności na rzecz kultury i tradycji polskiej wsi. To szczególne wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św w kościele pw. Św. Anny w Świerklanach. Następnie jubilatki oraz zaproszeni goście przeszli do sali bankietowej GOKiR – u w Świerklanach, gdzie przyjmowały okolicznościowe gratulacje , życzenia i podziękowania za przyczynianie się do prężnego funkcjonowania i rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich w Świerklanach Górnych. Dla wszystkich zgromadzonych gospodynie przygotowały pyszny poczęstunek, przy którym trwały rozmowy i wspomnienia do późnych godzin wieczornych.

W imieniu Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca, Radna Powiatu Halina Karwot miała okazję uczestniczyć w tych uroczystościach i złożyć serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania. Życzyła także aby kolejne lata działalności obfitowały w liczne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności i przynosiły satysfakcję z pełnienia tej ważnej społecznej roli.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.