XX Jubileuszowy Powiatowy Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski

„Spóźniony Słowik”, „Okulary”, „Lokomotywa”, „Abecadło”, „Słoń Trąbalski”, „Zosia samosia”  to tylko niektóre tytuły, które można było usłyszeć na XX Jubileuszowym Powiatowym Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim pod hasłem „Ulubione wiersze Juliana Tuwima” w dniu 16.05.2023 w CKE w Czerwionce – Leszczynach  wszystkie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, za co otrzymały od Wicestarosty Powiatu Rybnickiego Marka Profaski , Burmistrza Miasta i Gminy Czerwionka -Leszczyny Wiesława Janiszewskiego  i Kierownika Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorza Potysza drobne upominki. Swoimi umiejętnościami recytatorsko-aktorskimi wykazali się nie tylko najmłodsi, ale również nauczycielki, które swoim występem urozmaiciły spotkanie. Celem tego corocznego konkursu jest rozwijanie u dzieci umiejętności aktorskich i recytatorskich, promowanie polskiej poezji dziecięcej oraz zachęcanie do prezentacji na scenie własnych umiejętności. Zapraszamy za rok na kolejny XXI Przegląd Recytatorski.

Foto: UGiM Cz-L