Pierwsze miejsce młodzieży z Zespołu Szkół w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

25.04.2023 r. na terenie rybnickiego PCK odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach reprezentowało 6 uczniów: Patryk Drewniok, Magdalena Szewczyk, Maria Króliczek, Justyna Standowicz, Wiktoria Hoffman, Agata Rusiecka. Opiekunem grupy była Pani Agnieszka Krzyżowska. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie testu z zakresu pierwszej pomocy, przejście przez scenki sytuacyjne związane z ratowaniem ludzkiego życia oraz nowość – test sprawnościowy. Młodzież wykazała się ogromną wiedzą oraz sprawnością, co zaowocowało zajęciem przez drużynę ZSCL pierwszego miejsca i przejściem do etapu okręgowego, który odbędzie się 20.05.2023 r. w Zabrzu.

W dniu 16.05.2023 r. Starosta Powiatu Rybnickiego, Damian Mrowiec,  Wicestarosta Rybnicki, Marek Profaska, oraz Burmistrz GiM Czerwionka-Leszczyny, Wiesław Janiszewski, którzy gościli w Zespole Szkół, spotkali się ze zwycięską drużyną i wręczyli wspaniałe upominki, jednocześnie życząc zawodnikom powodzenia w następnych etapach olimpiady.