Wolontariat

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku  poszukuje wolontariuszy, którzy są gotowi zaangażować się w pomoc na rzecz rodzin zastępczych z terenu powiatu rybnickiego i dzieci w nich przebywających. Do obowiązków wolontariusza może należeć m.in. pomoc w odrabianiu lekcji, udzielanie korepetycji oraz organizacja czasu wolnego podopiecznych.

Wolontariuszem może zostać osoba, która jest:

• mile widziani uczniowie lub studenci
  • odpowiedzialna,
  • ciepła i przyjaźnie nastawiona do innych,
  • uczciwa.

Osoby chętne do współpracy będą miały szansę na:

• niesienie pomocy innym doskonaląc przy tym swoje umiejętności i kompetencje zawodowe,
  • zdobycie doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą,
  • nawiązanie nowych ciekawych znajomości, które przerodzić się mogą w przyjaźń,
  • ciekawe i twórcze spędzenie czasu wolnego,
  • naukę sposobów postępowania w trudnych sytuacjach,
  • odkrycie nowych talentów,
  • poczucie prawdziwej satysfakcji.

Wolontariusz za okazaną pomoc i poświęcony czas nie otrzymuje wynagrodzenia, może jednak osiągnąć liczne korzyści i satysfakcję z pomocy drugiemu człowiekowi.

Wszystkim chętnym do współpracy gwarantujemy wsparcie pracowników Centrum, umowę  o wolontariat, szkolenie bhp.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty w siedzibie PCPR w Rybniku ul. 3 Maja 31

lub telefoniczny, pod nr tel.: 32 426 00 33 wew. 25, 21, 24

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.