Ćwierćwiecze chóru GAUDEO

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają” te słowa Johanna Wolfganga von Goethe znakomicie pasują do chóru GAUDEO Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy SP 1 i SP 2 w Świerklanach, który w piątek 12 maja świętował 25-lecie działalności. Uroczyste spotkanie połączone z koncertem jubileuszowym odbyło się w CKE w Czerwionce-Leszczynach. Koncert prowadzony przez dyrygentkę Marię Skrobol, był swoistym podsumowaniem dotychczasowej działalności zespołu. Salę licznie wypełnili rodzice i przyjaciele chóru. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością wielu gości w tym Elżbieta Pierchała – członek zarządu Powiatu Rybnickiego, radni powiatowi – Halina Karwot i Bogusław Niestrój, Grzegorz Potysz – kierownik referatu oświaty, promocji, kultury i zdrowia w Starostwie w Rybniku. Oprócz chórzystów w koncercie uczestniczyli również byli członkowie zespołu a także następne pokolenie chóru. Uroczystości towarzyszyło okolicznościowe wydawnictwo dotyczące minionego ćwierćwiecza zespołu. Serdecznie gratulujemy jubileuszu i życzymy wielu kolejnych.