Powiat Rybnicki z światowej klasy instrumentem

25 kwietnia do Dworu w Łukowie Śląskim dotarł z Hamburga fortepian koncertowy D-274 Steinway & Sons. Powiat Rybnicki w 2022 roku otrzymał dofinansowanie na realizację zadania pn. „Rozbudowa infrastruktury kulturalnej poprzez zakup fortepianu na cele konkursu dla młodych talentów oraz dwóch fortepianów zewnętrznych”

Steinway & Sons to amerykańsko-niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się ręcznym produkowaniem fortepianów, założone w 1853 roku w Nowym Jorku, przez niemieckiego imigranta Heinricha Engelharda Steinwega. Szybko instrumenty te zdobyły uznanie, wzbudzając zachwyt najlepszych pianistów świata. W roku 1866 firma Steinway & Sons otworzyła pierwszą własną salę koncertową, a wytwórnię przeniesiono do aktualnej siedziby w nowojorskiej dzielnicy Queens. W 1876 roku otwarto fabrykę instrumentów w Hamburgu, wraz z salonem sprzedaży. Obecnie firma Steinway & Sons produkuje około 5000 instrumentów rocznie. Korzysta z nich ponad 1300 uznanych artystów i zespołów muzycznych. Wielu pianistów marzy o fortepianie marki Steinway & Sons ze względu na niezawodną jakość, najlepszej jakości materiały i dźwięk który wprawia w zachwyt koneserów na całym świecie. Nie bez powodu wielu znanych artystów koncertowych decyduje się na właśnie tę markę.