Regionalny Turniej Unihokeja Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Drugi dzień miedzy powiatowych mistrzostw unihokeja. W piątek 14 kwietnia na starcie rozgrywek grupy młodszej zameldowały się dwie drużyny z powiatu wodzisławskiego czyli Rydułtowskie SP Nr3 i  gospodarz SP Nr1 oraz dwie z gminy Lyski reprezentujące powiat rybnicki czyli SP Adamowice i SP Lyski.

Po otwarciu turnieju, przywitaniu uczestników oraz po omówieniu wszystkich niuansów związanych z przepisami i zasadami gry rozpoczęto rywalizację, która jak się później okazało była nie dość, że bardzo emocjonująca to jeszcze bardzo wyrównana. Wyniki poszczególnych meczy to w większości remisy lub jednobramkowe wygrane. Do ostatniego gwizdka spotkań kończących rywalizację w grupach, nie wiadomo było jakie ostatecznie miejsce zajmie dana reprezentacja.

I tak, o ile przed ostatnim meczem w grupie dziewcząt panie z Lysek miały zapewnione mistrzostwo po wygranej z SP3 3:1, to pozostałe mogły spodziewać się wszystkiego. Ostatecznie kolejny remis pomiędzy Adamowicami i SP1 zdecydował o niespodziance, którą w ostatecznej klasyfikacji sprawiły sobie adamowiczanki:

  • I msc – SP Lyski,
  • II msc – SP Adamowice,
  • III msc –  SP1 Rydułtowy,
  • IV msc – SP3 Rydułtowy.

W przedostatnim meczu rywalizacji chłopców Lyski uległy 2:3 SP3 z Rydułtów i tym sposobem niestety zameldowali się na ostatnim miejscu grupy. W meczu pomiędzy SP1 z Adamowicami długo utrzymujący się remis powodował niepewność pozostałych drużyn co do miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Dopiero zwycięski gol tych drugich w końcówce na 2:1 dał im czempionat w turnieju a SP1 musiała zadowolić się miejscem trzecim.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

  • I msc – SP Adamowice,
  • II msc – SP3 Rydułtowy,
  • III msc – SP1 Rydułtowy,
  • IV msc – SP Lyski.

Podobnie jak dzień wcześniej wręczono nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników oraz dyplomy dla wyróżnionych ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rybniku.  I tak wśród dziewcząt były to Maja Balcar z SP Lyski i Natalia Drygas z SP Adamowice oraz Ewa Matuszak z SP1 i Maja Knesz SP3. Wyróżnienie dla króla strzelców za zdobycie 4 bramek otrzymała Marta Metera z Lysek. Wyróżnieni chłopcy to król strzelców Wojciech Przygoda z Adamowic (6 bramek) i Eryk Abslaon z SP3 (4 bramki) oraz Kacper Matuszek z SP1 i  Mateusz Niewęgłowski z Lysek.

GRATULACJE dla wszystkich uczestników i wyróżnionych.

Dekoracji drużyn oraz wyróżnionych zawodników dokonali pani Ilona  Lemiesz dyrektor SP1 w Rydułtowach oraz pan Damian Mrowiec starosta Powiatu Rybnickiego.

Jeszcze raz bardzo dziękuję Powiatowi Rybnickiemu za ufundowanie nagród oraz dyplomów. Dziękujemy Szkole Podstawowej NR1 w Rydułtowach za pomoc i współorganizację turniejów. Owocowy oraz słodki poczęstunek to wspólne dzieło SP1 i UKS-u.

Do zobaczenia za rok!

Bogusław Niestrój

Prezes UKS „GRACZ” Lyski

« z 2 »
Skip to content