Wystawa malarstwa Józefa Hetmana w Galerii w Starostwie Powiatowym w Rybniku

W dniu 20 kwietnia w Galerii w Starostwie Powiatowym  w Rybniku otwarto wystawę malarstwa Józefa Hetmana zatytułowaną “Miasta Śląska”. Autor prezentowanych obrazów jest mieszkańcem Czerwionki-Leszczyn. Jest zaliczany do kręgu śląskich malarzy nieprofesjonalnych – zwanych malarzami intuicyjnymi. Ma na swoim koncie udział w licznych indywidualnych i zbiorowych wystawach i konkursach. Jest jednym z założycieli Grupy Plastyków Nieprofesjonalnych w Czerwionce-Leszczynach oraz prezesem Stowarzyszenia „Barwy Śląska” z siedzibą w Rudzie Śląskiej. W wernisażu uczestniczyli zaproszeni goście m.in. Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Wicestarosta Marek Profaska, Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. W części muzycznej wystąpił duet wokalny: Natalia Bernard i Wiktoria Ryszka z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy SP w Stanowicach pod opieką Beaty Babilas.

Zapraszamy do odwiedzenia Galerii na pierwszym piętrze w Starostwie Powiatowym w Rybniku.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.