Seniorzy na śniadaniu we Dworze w Łukowie Śląskim

Święta Wielkanocne to największe święto w kościele katolickim, które wiąże się z wieloma tradycjami. Jednym ze zwyczajów, pielęgnowanym od lat, jest wspólne uroczyste śniadanie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to czas wielkiej radości, kiedy cała rodzina zasiada razem przy stole, ciesząc się ze Zmartwychwstania Chrystusa. W dniu 19 kwietnia 2023 r. w Łukowskim Dworku na wspólnym śniadaniu wielkanocnym uczestników Klubu Seniora gościł Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku Ewa Skiba oraz Kierownik Referatu Projektów i Funduszy Europejskich, Edukacji Artystycznej i Praktyk Społeczno – Kulturowych Sonia Fojcik-Hałacz. Przed przystąpieniem do poczęstunku Wicestarosta Marek Profaska podziękował za zaproszenie, życząc Seniorom wielu kolejnych okazji do spotkań przy wspólnym stole, zaś w dalszej części spotkania obdarował Seniorów drobnym upominkiem.  Seniorzy obdarowali gości własnoręcznie wykonanymi  upominkami. Rozmowy przy stole oraz wspólne spożywanie potraw bardzo zbliżyło wszystkich uczestników. Uroczysty stół wielkanocny, a przede wszystkim to co na nim się znalazło zostało przygotowane przez  Seniorów.

Takie spotkania to świetna okazja do integracji, a wspólne spędzanie czasu zwłaszcza w okresie świątecznym zawsze wywołuje uśmiech na wielu twarzach.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.