Dnia 15 kwietnia w Zespole Szkół w Czerwionce – Leszczynach miał miejsce X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej Samorządowców o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Tokarza. W turnieju zmagały się cztery  drużyny z  gmin powiatu rybnickiego.  Były to drużyny z: Czerwionki – Leszczyn, Jejkowic, Lysek oraz drużyna z Powiatu Rybnickiego.

Na czele zespołu z Powiatu Rybnickiego stanęli radni: Jan Tokarz i  Bogusław Niestrój a także pracownicy Starostwa Powiatowego w Rybniku: Katarzyna Brudek, Agnieszka Musiolik, Artur Lazar, Patryk Kowalczyk, Daniel Niestrój oraz Radosław Filiński.

Turniej odbywał się pod znakiem sportowych emocji i zmagań, wspólnej zabawy, zacieśnienia wzajemnych relacji i rozmów. W wyniku zaciętej rywalizacji lecz w pozytywnej atmosferze zostały wyłonione zwycięskie drużyny:

I miejsce drużyna z Powiatu Rybnickiego

II miejsce drużyna z Czerwionki – Leszczyn

III miejsce drużyna z Jejkowic

IV miejsce drużyna z Lysek

Drużynom nagrody w postaci pucharów i dyplomów wręczył Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz. Złożyli również serdeczne gratulacje i wyrazy uznania wszystkim zawodnikom, a w szczególności zwycięskiej drużynie, którą niewątpliwie w tej edycji była drużyna z  Powiatu Rybnickiego.

Swoje drużyny bardzo gorąco dopingowali i zagrzewali do boju:  Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wójt Gminy Jejkowice Marek Bąk oraz Przewodniczący Rady Gminy Czerwionka-Leszczyny Bernard Strzoda.

Podczas turnieju został również wyłoniony najlepszy zawodnik, którym został Kamil Powalla z Gminy Lyski jak również najstarszy zawodnik  którym był  Józef Szczekała z Gminy Czerwionka-Leszczyny.

Pragniemy również złożyć serdeczne podziękowania dla organizatorów turnieju: Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Tokarza, Przewodniczącego Komisji Oświaty i Pomocy Społecznej Bogusława Niestroja, Dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach Natalii Kuś oraz sędziom turnieju Marcinowi Koczemu i Mariuszowi Gorzawskiemu nauczycielom Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach

Liczymy, że kolejny turniej przyniesie równie dużo emocji i przebiegnie w pozytywnej, sportowej atmosferze. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną XI edycję turnieju, która tradycyjnie planowana jest na wiosnę 2024!