PODSUMOWANIE FINAŁÓW POWIATOWEGO FUTSALU CHŁOPCÓW MŁODSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO

To już ostatnia odsłona halowego maratonu futsalu dzieci i młodzieży szkół podstawowych. W wyniku kilku gminnych zawodów oraz półfinału do Finał Chłopców Młodszych (klasy IV i VI) o Puchar Starosty Rybnickiego zakwalifikowały się następujące drużyny:

  • SP Jankowice
  • SP NR1 Leszczyny
  • SP Czernica
  • SP NR3 Leszczyny
  • SP Lyski

Tradycyjnie turniej to rozgrywki, w którym każdy gra z każdym, czyli w sumie 10 spotkań. Pierwsza cześć czyli pięć meczy to jak zwykle kalkulacje i podchody, kto tym razem okaże się liderem. Najlepszy bilans spotkań miała reprezentacja SP NR1 z Leszczyn oraz SP Czernica, po dwa wygrane mecze. I jak się później okazało, to między nimi w meczu numer 9 rozstrzygnięto, kto będzie championem w całym turnieju. Ci pierwsi mieli wygrane trzy spotkania a drudzy dwa i jeden remis. W tym decydującym boju lepszymi okazali się zawodnicy z Leszczyn wygrywając 2:0.

Końcowa klasyfikacja

I msc – SP NR 1 Leszczyny

II msc – SP Czernica

III msc – SP NR3 Leszczyny

IV msc – SP Jankowice

V msc – SP Lyski

Po dekoracji drużyn wręczono indywidualne wyróżnienia. Tytułu najlepszego zawodnika otrzymał Tomasz Skowronek a królem strzelców z dorobkiem 6 bramek został Filip Wojtakowski obaj z SP NR1 w Leszczynach. Wyróżnienie otrzymali, Patryk Oczadły z SP3 w Leszczynach oraz dwaj bramkarze Stanisław Gatnarczyk z Lysek i Mikołaj Szulik..

Dekoracji drużyn oraz wyróżniających się zawodników, dokonała Pani Joann Grabowska W-ce Dyrektor SP NR3 w Leszczynach oraz Pan Marek Profaska Wicestarosta Powiatu Rybnickiego.

Dyrekcji Szkoły Podstawowej NR3 w Leszczynach serdecznie dziękuję za gościnę i udostępnienie hali sportowej a Starostwu Powiatowemu za ufundowanie pucharów, medali i dyplomów. Dziękuję poszczególnym szkołom za włączenie się w cykl rozgrywek oraz pokrycie kosztów transportu.

Gratulujemy wygranym i wyróżnionym i już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji rozgrywek.

Organizatorem i koordynatorem całego cyklu był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Rybniku, Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” z Lysek oraz wspomniane wyżej szkoły.

Bogusław Niestrój

Powiatowy SZS Rybnik

UKS „GRACZ” Lyski

Skip to content