Turniej skata w Ornontowicach!

W dniu 18.03.2023 w Ornontowicach odbył się piąty turniej skata o puchar firmy „Dakpro”. W turnieju rywalizowały drużyny z czterech okręgów PZSkat: Zabrze, Tychy, Tychy miasto, Rybnik oraz niezrzeszeni. Rozegrano pięć serii po 24 rozdania. Wyniki kształtowały się następująco:

• I miejsce Benedykt Czuga z klubu „Piast Leszczyny” z wynikiem – 3512 pkt
  • II miejsce Czesław Trebinka z Ornontowic z wynikiem – 3495 pkt
  • III miejsce Zdzisław Mral z klubu „LWSM Knurów” z wynikiem – 3465 pkt
  • IV Andrzej Lurka z klubu „RKS Rybnik Furkida” z wynikiem – 3279 pkt
  • V Andrzej Kąsek z klubu „Jardex WDK Szczejkowice” z wynikiem – 3127 pkt
  • VI Mariusz Pawlas z klubu „Asy Wisus Żory” z wynikiem – 3124 pkt
  • VII Marcin Bienia z Przyszowic z wynikiem – 3096 pkt
  • X Adam Żołneczko z klubu „Dąbki Mościska” z wynikiem – 3043 pkt
  • XI Tomasz Szymała z klubu „Asy Wisus Żory” z wynikiem – 3035 pkt
  • XII Eugeniusz Skupień z klubu „Asy Wisus Żory”

Kierownictwo nad zawodami sprawowali Krzysztof Profaska z córka Joanną. Uczestnikom w dniu zawodów kibicował Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska. Wszystkim organizatorom oraz uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu sportowego i świetnej frekwencji.

Sponsorami tego wydarzenia sportowego którymi byli: Nadwiślańska Agencja Turystyczna, Starostwo Powiatowe w Rybniku, MCJ Jacek Czogalla, Rafbol Rafał Wolny, Handlobud Arkadiusz Wojciechowski, Polcab Norbert Gamoń, Rocar Romuald Stencel, Peri Polska Jacek Łyczbiński, Liebherr Marceli Bednarek, Rector PolskaZbigniew Brzyszkowski, WB Partner Wojciech Biela, Barel Przemysław Macioszek, Complex Grzegorz Janik, Kabe Roman Marcin, Fakro Wojciech Chmielewski, Jan Basiura, Eugeniusz Adamiec.