Za nami V Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking „Z sercem na dłoni” w Świerklanach

To był wyjątkowo udany sportowy jubileusz! Już po raz 5. do Świerklan zjechali miłośnicy biegania i nordic walkingu, by wziąć udział w Charytatywnym Marszu i Biegu Nordic Walking „Z sercem na dłoni”. Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz Sołtys Świerklan Górnych Tomasz Marcisz

W tym roku liczącą 5,5 km trasę pokonało 154 zawodników i zawodniczek. Wszystko po to, by zebrać środki dla Stowarzyszenia Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech” ze Świerklan. Wśród biegaczy najszybsi okazali się Tomasz Oślizło ze Świerklan, który pokonał mokrą i błotnistą trasę w fantastycznym czasie 21:18 min oraz Weronika Janek z Łazisk Górnych z czasem 26:13. W marszu nordic walking triumfowali Dorota Bagińska ze Sławkowa (37:51) i po raz drugi z rzędu Daniel Romanowski z Rybnika (33:35). Pełne wyniki znajdują się na: bit.ly/430QQbq.

Na mecie na wszystkich czekały wyjątkowe drewniane medale, a następnie pyszny gulasz z dziczyzny i śląski kołocz. Było także losowanie licznych nagród przekazanych przez sponsorów oraz oczywiście ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych w V Charytatywnym Biegu i Marszu Nordic Walking „Z sercem na dłoni”. Puchary i dyplomy wręczyli reprezentujący Starostę Rybnickiego Halina Karwot – Radna Powiatu Rybnickiego oraz Grzegorz Potysz – kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Promocji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku a także Tomasz Marcisz – Sołtys Świerklan Górnych i Gabriela Marcinkiewicz – Prezes Stowarzyszenia „Uśmiech”.

Najpierw nagrodę specjalną odebrał członek Stowarzyszenia „Uśmiech”, wybitny sportowiec Olimpiad Specjalnych – Paweł Kwiotek, który w bardzo dobrym czasie pokonał trasę biegu!

Całkowity dochód z organizacji V Charytatywnego Marszu i Biegu Nordic Walking „Z sercem na dłoni” przeznaczony zostanie na wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej „Uśmiech”.

« z 9 »
Skip to content