VII edycja „Biegu Kopernika”

Organizowany już  siódmy raz przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku-Chwałowicach „Bieg Kopernika” odbył się 1 kwietnia w Rybniku. Mimo, że aura nie nastrajała optymistycznie na starcie biegu stanęło 150 uczestników, którzy pokonywali dystans 5 km i 10 km oraz Nordic Walking na dystansie 5 km. Bieg ten to już wspaniała i piękna tradycja szkoły, która łączy i integruje całą szkolną społeczność, zarówno absolwentów szkoły jak i obecnych uczniów.

Biegaczy dopingował i podziwiał za zmagania Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec.

Biegi od kilku już lat są bardzo popularne i bez względu na warunki atmosferyczne możemy liczyć na  duży udział biegaczy oraz osób dopingujących i towarzyszących biegaczom na trasie. Mamy nadzieję, że kolejne biegi na ternie Powiatu Rybnickiego będą równie udane.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.