Jarmark Wielkanocny przy Zameczku w Leszczynach

Przed Niedzielą Palmową w sobotę 1 kwietnia przy Zameczku w Leszczynach odbył się jarmark wielkanocny. Tradycyjnie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Czerwionki – Leszczyn zadbały o przepyszne świąteczne smakołyki m.in. baby, mazurki, serniki, ciasteczka i babeczki. Można było również skosztować faszerowanych jaj, sałatek, past kanapkowych, szynek, śledzi i przepysznego żuru. Również panie z Ukrainy, które przebywają na ternie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny przygotowały potrawy wielkanocne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Uczestnicy jarmarku przy kosztowaniu świątecznych specjałów, mogli podziwiać na scenie dzieci z  leszczyńskich przedszkoli w programie artystycznym nawiązującym do Wielkanocy. O oprawę artystyczną zadbała także Kapela z Naszego Miasteczka oraz zespół „Leszczyny”.

W wydarzeniu uczestniczyli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik, radni miejscy i powiatowi, sołtysi, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska oraz mieszkańcy gminy.

Foto: UGiM Cz-L

Skip to content