Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Starostwie Powiatowym w Rybniku

W dniu 7 marca 2023r. w Starostwie Powiatowym w Rybniku odbyło się spotkanie informacyjne Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Celem spotkania było przygotowanie podmiotów, które najczęściej sięgają po unijne środki, do jak najskuteczniejszego pozyskiwania środków unijnych z nowej perspektywy finansowej 2021-2027.

O szczegółach planowania i budżetowania środków unijnych w regionie mówili  zastępca dyrektora departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Aneta Szpindor, kierownik Referatu Wsparcia Projektów Katarzyna Modrakowska  a także pracownicy departamentu, w tym Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Spotkanie otworzył Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, a udział wzięli w nim przedstawiciele gmin powiatu, dyrektorzy i pracownicy powiatowych i gminnych instytucji oraz przedstawiciele Miasta Rybnika, Żor i Jastrzębia Zdroju.