PODSUMOWANIE FINAŁÓW POWIATOWEGO FUTSALU CHŁOPCÓW STARSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR STAROSTY POWIATU RYBNICKIEGO

W wyniku gminnych rywalizacji i turniejów do Powiatowych Finałów FUTSALU Chłopców Starszych (klasy VII i VIII) o Puchar Starosty Powiatu Rybnickiego zakwalifikowały się następujące drużyny:

  • SP Jejkowice
  • SP Palowice
  • SP Czernica
  • SP Książenice
  • SP Jankowice

Obecność tych reprezentacji to efekt rozgrywek gminnych i półfinałów powiatowych, które odbyły się w listopadzie i grudniu. Jak zwykle podczas takiego turnieju było wiele emocji, bojowy nastrój oraz czasem zaskakujące wyniki. Tradycyjnie turniej to rozgrywki, w którym każdy gra z każdym, czyli w sumie 10 spotkań. Pierwsze sześć spotkań to wyłonienie potencjalnych liderów tabeli, którymi tym razem okazały się reprezentacje z Czernicy i Palowic. Ci pierwsi mieli wygrane dwa spotkania a drudzy trzy mecze. Pomiędzy nimi rozegrał się finał w meczu numer 7. Po wcześniejszych meczach reprezentacja z Palowic przed finałem zameldowała się z dwoma wysokimi wygranymi 7:0 i to ona była jakby potencjalnym naturalnym pretendentem do tronu. Mecz jednak nie poszedł po ich myśli. W tym decydującym starciu lepszymi okazali się zawodnicy z Czernicy wygrywając z Palowicami 2:0. Mecz numer 9 to bój o trzecie miejsce pomiędzy Jankowicami i Książenicami. Tutaj zwycięzcami okazali się zawodnicy z Książenic wygrywając 3:0.

Końcowa klasyfikacja

I msc – SP Czernica

II msc – SP Palowice

III msc – SP Książenice

IV msc – SP Jankowice

V msc – SP Jejkowice

Po dekoracji drużyn wręczono indywidualne wyróżnienia. Tym razem nie przyznano tytułu najlepszego zawodnika ale ex aequo „królami strzelców” turnieju z dorobkiem po 8 bramek zostali Kacper Knop i Aleksander Brzezina z SP Palowice. Najlepszym bramkarzem wybrano Karola Cojga z Czernicy a wyróżnienia otrzymał również Nikodem Holecki z SP Książenice.

Dekoracji drużyn oraz wyróżniających się zawodników, dokonała Natalia Kuś Dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach oraz Marek Profaska Wicestarosta Powiatu Rybnickiego.

Dyrekcji Zespołu Szkół serdecznie dziękuję za gościnę i udostępnienie hali sportowej a Starostwu Powiatowemu za ufundowanie pucharów, medali i dyplomów. Wielkie podziękowanie dla gospodarza obiektu czyli Pana Marcina Koczego, który w imieniu koordynatora oraz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego zorganizował, zabezpieczył i przeprowadził ten finał. Dziękuję poszczególnym szkołom za włączenie się w cykl rozgrywek oraz pokrycie kosztów transportu.

Gratulujemy wygranym i wyróżnionym i już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji rozgrywek.

Organizatorem i koordynatorem całego cyklu był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Rybniku, Uczniowski Klub Sportowy „GRACZ” z Lysek oraz wspomniane wyżej szkoły.

Bogusław Niestrój

Powiatowy SZS Rybnik

UKS „GRACZ” Lyski

« z 3 »
Skip to content