„Pory Roku” w plastyce i fotografii

W „Galerii” w Starostwie Powiatowym otwarto we wtorek 7 lutego wystawę pokonkursową zatytułowaną „Pory Roku”. Wystawa prezentuje prace laureatów Powiatowego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego „Pory Roku” ogłoszonego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży co świadczy zdaniem organizatorów o ogromnym potencjale oraz wrażliwości młodych twórców.  Na konkurs nadesłano 260 prac plastycznych oraz fotografii. We wszystkich pracach widać ogromne wyczucie tematu i w wielu wypadkach bardzo dobre przygotowanie warsztatowe. Komisja konkursowa w składzie Bogumiła Karaś-Lapczyk, Elżbieta Pierchała i Janusz Rzymanek postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia oraz nagrody specjalne. Nagrody specjalne weszły do kalendarza na rok 2023 wydanego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody. W wernisażu uczestniczyli również zaproszeni goście: Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec który pogratulował wszystkim uczestnikom i zwycięzcom i zaprosił do odwiedzenia Galerii w Dworze w Łukowie Śląskim  oraz  Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Promocji i Zdrowia Grzegorz Potysz. W części muzycznej spotkania wystąpiła Emilia Lasocka.

Laureatom i ich opiekunom serdecznie  gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

« z 2 »

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.