Spotkanie świąteczne z obywatelami Ukrainy

Dnia 5 stycznia odbyło się spotkanie świąteczne z obywatelami Ukrainy przebywającymi obecnie w Suminie. Z ukraińskimi rodzinami spotkali się Starosta Powiatu Rybnickiego – Damian Mrowiec, Honorata Węglorz – Radna Powiatu Rybnickiego, a także pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń świątecznych i noworocznych oraz do wymiany polsko-ukraińskich świątecznych tradycji. Obecne rodziny ukraińskie przedstawiły krótki przygotowany przez siebie koncert kolęd i religijnych pieśni ukraińskich. Każdy przybyły gość otrzymał drobny świąteczny upominek. Starosta Powiatu przekazał wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia, wyrażając nadzieję na rychłe zakończenie działań wojennych w ich kraju i życząc im szybkiego i szczęśliwego powrotu do ojczyzny.

Świąteczny czas jest szczególnie trudny dla uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną i znaleźli bezpieczne schronienie na terenie naszego Powiatu. W Ukrainie pozostały ich rodziny, a w okresie Bożego Narodzenia tęsknota za bliskim jest szczególnie dotkliwa. Wiele osób, które przyszły na spotkanie mówiło, że jest ono dla nich ważne, bo ważne są spotkania z innymi ludźmi. Uchodźcy podkreślali, że  bycie razem w tak trudnym czasie jest namiastką radości.

Wierzymy głęboko, że pokój zapanuje, a rodziny rozdzielone wojną ponownie się połączą. To co najpiękniejsze i najważniejsze będzie miało miejsce, a więc Ukraina będzie ziemią wolności i radości.

Skip to content