Stypendystki Prezesa Rady Ministrów z wizytą w Starostwie Powiatowym

Na zaproszenie Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca 8.12.2022 złożyły wizytę w Starostwie Powiatowym trzy uczennice Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach, które w roku szkolnym 2022/2023 otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce. Są to uczennica: Alicja Potuszyńska, Martyna Pikulicka i Wiktoria Wrońska. Alicja i Martyna są uczennicami Technikum, natomiast Wiktoria Liceum Ogólnokształcącego. Podczas spotkania w którym oprócz Starosty Damiana Mrowca uczestniczyła Dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach Natalia Kuś, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska i Kierownik Referatu Oświaty Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz, była okazja do zapoznania się z zainteresowaniami stypendystek od ekonomii poprzez medycynę do zainteresowań humanistyczno – filologicznych. Martyna zamierza studiować w przyszłości kierunki ekonomiczne, Wiktoria stomatologię, natomiast Alicja jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji, ale będzie to z pewnością jakiś kierunek humanistyczny. Stypendystki poza gratulacjami oraz życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia otrzymały narody, które wręczył Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska. Jeszcze raz gratulujemy Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach Natalii Kuś oraz całemu gronu pedagogicznemu takich uczniów i życzymy żeby w najbliższej przyszłości było ich więcej a szkoła osiągnęła takie wyniki na egzaminach maturalnych i zawodowych jak w tym roku szkolnym.

No Images found.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.