XVIII Bieg Barbórkowy ulicami Rybnika

W niedzielę 04.12.2022 odbył się XVIII Bieg Barbórkowy ulicami Rybnika. W biegu udział wzięło prawie 900 mieszkańców Rybnika, Powiatu Rybnickiego i okolic. Na dystansie 10 km kobiety i mężczyźni wykazali się bardzo dobrą kondycją i do mety przy średniej pogodzie przybiegli z bardzo dobrymi czasami w okolicach 30 min mężczyźni i 40 min kobiety. Wśród mieszkańców Rybnika najlepszymi wśród mężczyzn okazali się Ciepłak Marcin z czasem 33 min 43 sek, Dróżdż Damian z czasem 34 min 36 sek oraz Strzelczak Sebastian 35 min 09 sek, natomiast wśród kobiet Griman Joanna 38 min 56 sek, Warmińska Klaudia 41 min 56 sek oraz Parzych Katarzyna 43 min 47 sek, natomiast wśród mieszkańców Powiatu Rybnickiego najlepsi wśród mężczyzn byli Wolnik Mateusz z Lysek z czasem 33 min 47 sek, Marcol Sebastian z Gaszowic z czasem 35 min oraz Knesz Marek z Jejkowic z czasem 37 min 02 sek, natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Janowska Michalina reprezentująca Team „Szybcy i wściekli” z czasem 40 min 37 sek, druga była Anna Stefaniak reprezentująca Team „Kiszona Cebula” z czasem 46 min 26 sek, natomiast trzecie miejsce przypadło Rataj Barbarze reprezentującej Team „LEBIODY” z czasem 47 min 24 sek. W imieniu Starosty Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca nagrody wręczył Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Rybniku Grzegorz Potysz w towarzystwie Dyrektora MOSiR w Rybniku Rafała Tymusza, Wicedyrektora MOSiR Arkadiusza Skowrona i Radnego Rady Miasta w Rybniku Jerzego Lazara. Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy pięknych rezultatów i serdecznie zapraszamy na kolejny Bieg barbórkowy w 2023 roku.

Do zobaczenia!