Galeria w Starostwie Powiatowym w nowej odsłonie

Wczoraj 05.12.2022 w Galerii w Starostwie Powiatowym mieliśmy inaugurację nowej wystawy prac wykonanych
w różnych technikach. Na uroczystości obecny był Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, który przywitał wszystkich zgromadzonych na wernisażu oraz pogratulował twórcom ich talentu i różnorodności przekazywania wizji artystycznych. Dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej Joanna Rzymanek przygotowała i zorganizowała całą wystawę, a także wprowadziła wszystkich słuchaczy w historię powstania tych prac. Wśród reprezentujących gości był również Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Elżbieta Pierchała członek Zarządu Powiatu Rybnickiego, organizatorka i uczestnik międzynarodowych plenerów malarskich w Powiecie Rybnickim, Dyrektor MOK w Czerwionce – Leszczynach Mariola Czajkowska oraz Dziekan Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce – Leszczynach Krystian Wyleżoł ze studentami. Wernisaż uświetnił występ wokalny uczennicy Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach Natalii Gierlich.

Mamy okazję zobaczyć unikalne prace grupy twórców Pracowni Otwartej działającej w Miejskim Ośrodku Kultury
w Czerwionce – Leszczynach pod kierunkiem Janusza Lukaszczyka. Prezentowane prace zostały wykonane
w różnorodnych technikach takich jak akwarela, tempera, tanina oraz ołówek. W pracach prezentowanych na wystawie dominuje ostrożny walor oraz agresywny kontrast. W wielu pracach widać wyraźnie wpływy impresjonizmu. Grupa działa od 2020 roku i liczy 12 członków, którzy mają okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz doskonalić swój warsztat twórczy.

Grupę tworzą zarówno osoby dorosłe jak i młodzież w wieku szkolnym. Łączy je wspólna pasja do malarstwa i rysunku. Twórcy spotykają się cyklicznie w każdy piątek. Podczas zajęć omawiają zarówno zagadnienia technik malarskich
jak i warsztatu czy stosownych narzędzi. W trakcie zajęć grupa sporo uwagi poświęca kompozycji jak i technikom rysunku. Wystawa prezentuje prace studentek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce – Leszczynach: Urszuli Duraj, Stefanii Buchcik, Brygidy Kurpanik, Danuty Ignacy, Haliny Kania, Felicji Swoboda, Marii Pardała.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej wystawy w Starostwie Powiatowym.

« z 2 »
Skip to content