Spotkanie w sprawie projektu „Zamki i pałace naszego regionu – Śląska”

11 października w Dworze  w Łukowie Śląskim  Stowarzyszenie „ISKRA’’  zorganizowało spotkanie związane z realizacją projektu „Zamki i pałace naszego regionu – Śląska”, na które zaproszono Starostę Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca. Wśród zebranych pojawili się także:

• Ilona Sklarek – przewodnicząca Stowarzyszenia
  • Paweł Bugdol – Wójt Gminy Gaszowice
  • Karina Stępień – radna Powiatu Rybnickiego
  • Grażyna Pierchała – Sekretarz Gminy Gaszowice

Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania gości oraz podania informacji o realizowanym projekcie, następnie uczestnicy mieli okazję zwiedzić Galerię w Dworze w Łukowie Śląskim. Podczas spotkania nie zabrakło wystąpienia prof. Franciszka Niecia, który wypowiedział się na temat architektury obiektu oraz innych  okolicznych dworków i zamków. Kolejnym punktem wydarzenia były warsztaty plastyczne „Pod okiem mistrza”. Na zakończenie spotkania odbyło się podsumowanie projektu przy słodkim poczęstunku.