XI Gwieździsty Rajd Rowerowy Ścieżkami Powiatu Rybnickiego wrócił po latach

W sobotę 17.09.2022 po dziewięciu latach przerwy odbył się XI Gwieździsty Rajd Rowerowy Ścieżkami Powiatu Rybnickiego 2022.  W rajdzie brali udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu ze swoimi opiekunami. Po tylu latach przerwy udało się zgromadzić na starcie w poszczególnych powiatach prawie dziewięćdziesiąt uczestników. Na metę w Ośrodku TKKF Jedność Grabownia-Golejów młodzież przyjechała z Gminy Gaszowice, Lyski oraz Czerwionki-Leszczyn. Wszyscy uczestnicy zostali przywitani przez Starostę Powiatu Rybnickiego Damiana Mrowca, Przewodniczącego Komisji Oświaty i Pomocy Społecznej Rady Powiatu w Rybniku Bogusława Niestroja, który był również współorganizatorem rajdu i zadbał o dodatkowe atrakcje związane z udziałem w czterech konkurencjach sprawnościowych w których młodzież chętnie brała udział. W trakcie zawodów, które na kilkanaście minut przerwał deszcz była okazja do słodkiego poczęstunku i kiełbasy z grilla. Po zakończeniu zawodów w czterech konkurencjach zostały wręczone nagrody dla najlepszych przez Starostę Damiana Mrowca i Przewodniczącego Komisji Bogusława Niestroja, którzy podziękowali i zaprosili wszystkich uczestników do udziału w XII Gwieździstym Rajdzie, który odbędzie się w przyszłym roku na ścieżkach naszego powiatu. Do zobaczenia za rok !!!