Międzynarodowy Plener Malarski w Powiecie Rybnickim zakończony

Wczoraj 13.09.2022 w Starostwie Powiatowym w Rybniku miało miejsce oficjalne zakończenie Międzynarodowego Pleneru Malarskiego 2022. Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, Wicestarosta powiatu Rybnickiego oraz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz byli obecni na zakończeniu pleneru oraz mieli okazję zobaczyć piękne obrazy, które zostały namalowane w ciągu ostatnich 8 dniach w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym oraz w różnych miejscach naszego powiatu. Uczestnicy zachwyceni byli miejscem w Rudach i parkiem krajobrazowym otaczającym Klasztor, familokami w Czerwionce-Leszczynach, dworem w Łukowie Śląskim oraz Tarnowskimi Górami, które mieli okazję zwiedzić podczas swojego pobytu. Starosta Damian Mrowiec podziękował wszystkim uczestnikom pleneru za pracę artystyczną którą wykonali oraz serdecznie zaprosił na kolejny plener, który odbędzie się pod jego patronatem w 2023 roku. W plenerze wzięli udział tradycyjnie artyści z kilku państw – Maroko reprezentował – Aziz Sayed, Ukrainę – Olha Lysenko, Natalia Tretyakova, Leonid Shmatko, Czechy – Renata Filipova, Armenię – Samvel Paremuzyan i Polskę – Barbara Czerwińska, Zdzisław Machowicz, Beata Sikora, Miłosz Nosiadek i Elżbieta Pierchała. Namalowane obrazy będzie można zobaczyć w naszej Galerii. Wszystkim uczestnikom pleneru a w szczególności Elżbiecie Pierchale z Zarządu Powiatu Rybnickiego, która była organizatorem i uczestnikiem szczególnie dziękujemy i zapraszamy do naszego powiatu w przyszłym roku.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.