Międzynarodowy Plener Malarski w Powiecie Rybnickim 2022

Od dwóch dni artyści malarze z Armenii, Czech, Ukrainy, Maroka i Polski rozpoczęli w Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach Międzynarodowy Plener Malarski.

Członek Zarządu Powiatu Elżbieta Pierchała, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska i Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz przywitali wszystkich gości i oficjalnie rozpoczęli plener. Plener będzie trwał od 5-13.09.2022. W tych dniach artyści będą mieli okazję zwiedzić nasz powiat oraz Powiat Tarnogórski i tradycyjnie namalować kilkanaście obrazów, które na zakończenie pleneru zostaną zaprezentowane w Starostwie Powiatowym  w Rybniku, a docelowo znajdą miejsce w naszej Galerii. Życzymy wszystkim uczestnikom pleneru miłego pobytu oraz wielu artystycznych uniesień.