Korowód dożynkowy w Świerklanach

Wczoraj 4.09.2022 w Gminie Świerklany miały miejsce tradycyjne dożynki. Po mszy świętej w Kaplicy Królowej Rodzin w Jankowicach, uczestnicy uroczystości i zaproszeni goście wśród których był Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec udali się pod Kościół pod wezwaniem Św. Anny w Świerklanach, gdzie miała miejsce zbiórka pięknego korowodu dożynkowego, który ruszył ulicami Świerklan w kierunku Jankowic. Tłumy mieszkańców gminy witały przejeżdżających gości i podziwiały przepięknie przystrojone wozy, a także młode dżokejki na pięknych koniach. Po uroczystym otwarciu Dożynek Gminnych 2022 i przemówieniach ze sceny, uczestników, rolników i zaproszonych gości przywitał Starosta Powiatu Rybnickiego, podziękował za zaproszenie, rolnikom za trud pracy na roli oraz życzył wszystkim dobrej zabawy. Po części oficjalnej zaczęła się część artystyczna i wszyscy mieli okazję do wspólnej zabawy. Wszystkim organizatorom dziękujemy i gratulujemy bardzo udanego święta plonów.