Święto plonów w Gminie Jejkowice

Wczoraj 28.08.2022 Gmina Jejkowice organizowała dożynki. Na zaproszenie Wójta Gminy Marka Bąka w uroczystościach dożynkowych wziął udział Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec. Korowód dożynkowy wyruszył po zakończeniu mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej i Św. Piusa X w kierunku Urzędu Gminy gdzie na błoniach odbyło się oficjalne rozpoczęcie uroczystości dożynkowych. Ze sceny Wójt Gminy Marek Bąk, Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz inni zaproszeni goście mieli okazję podziękować rolnikom za ich trud oraz ciężką pracę i życzyć im zdrowia oraz wszelkiej pomyślności na nadchodzący rok, w tych trudnych dla nasz wszystkich czasach. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w której uczestniczyły różne zespoły i artyści a wśród nich Krzysztof Respondek i grupa „Gang Marcela”.

Informujemy, iż w dniu 29 marca 2024 r. Starostwo Powiatowe w Rybniku będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy.